Sağlıklı ve lezzetli bir yemiş: Hurma

Sağlıklı ve lezzetli bir yemiş: Hurma
Peyman Bahçeden Hurma

Ramazan ayının vazgeçilmez lezzeti olan hurma, damaklara dokunan özel lezzeti ile sofraların vazgeçilmezi oluyor. Bu özel anların en büyük lezzet eşlikçisi olan potasyum ve yüksek lif açısından zengin Peyman Bahçeden Hurma ile iftar ve sahurda sağlıklı, dengeli beslenebilirsiniz.

Ramazan deyince akla bolluk, bereket, maneviyat ve birbirinden leziz yemeklerle donatılmış Ramazan sofraları geliyor. Öğün sayısının ikiye düştüğü Ramazan’da sağlıklı ve dengeli beslenme ise her zamankinden çok daha fazla önem taşıyor. En iyi hurmaları zipperlı özel ambalajlarında sofralara getiren Peyman Bahçeden Hurma, taptaze hurma lezzetiyle Ramazan sofralarının vazgeçilmezi oluyor ve iftar menülerine eşlik ediyor. 

Hem sağlıklı hem lezzetli

Ramazan’da sofraların baş köşesinde ağırlanan hurma, lezzetten ve sağlıklı beslenmeden ödün vermeyenler için harika bir alternatif oluyor. Bu eşsiz tat, içerdiği yüksek lif ve potasyumun yanı sıra birçok vitamin ve mineralle de vücudun ihtiyaçlarını karşılıyor. Hava geçirmeyen, hijyenik ambalajı  ile tazeliğini kaybetmeyen Peyman Bahçeden Hurma iftarda oruç açarken veya sahurda tüketildiğinde sindirim problemlerinin önüne geçiyor, inflamasyonu azaltarak birçok kronik hastalık riskinin de azaltılmasına destek oluyor. 

Hurma, Ramazan dışında ara öğün olarak da faydalı bir lif  kaynağı olan tüketilebilir.   

Hurma ile ilgili içeriklerimize de göz atabilirsiniz.

Mevsimler ve Bitkiler; Hurma

Hurmalı Kek

Hurmalı Muhallebi

Şunlar da hoşunuza gidebilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir