İngilizce Ramazan Etkinlikleri

İngilizce Ramazan Etkinlikleri
Fotoğraf: Organik İngilizce

Ramazan ayına bir kaç gün kala evlerimizde bir takım tatlı telaşlar başladı bile. Mutfaklar gözden geçiriliyor, planlar yapılıyor, çocuklara bu ayın güzelliğini hissettirebilmek için bir takım hazırlıklar devam ediyor. Ev süslemelerinde, etkinliklerde, çizelgelerde hem Ramazan’ı yaşayalım hem İngilizceye atıfta bulunalım diyenler ise şu anda bu satırları okuyorlar:)

İngilizce Ramazan Etkinlikleri
Fotoğraf: Organik İngilizce

Birbirinden keyifli ve renkli dekorasyon fikirlerini, İngilizce etkinlikleri, oyunları ve videoları bugün vereceğim bağlantılarda bulabilirsiniz.

İngilizce Ramazan Etkinlikleri
Fotoğraf: Organik İngilizce

Seçtiğim etkinliklerin arasında seviye olarak iyi İngilizce gerektiren etkinlikler olduğu gibi az da olsa İngilizce bilenleri destekleyecek etkinlikler de var. Her zaman her etkinlik ya da oyunda hatırlattığımız gibi çocukların ilgi ve seviyelerine göre uygun olanları seçmek sizlere kalmış. Etkinliklerin ve oyunların dışında iftar öncesi çocuklarla dinleyebileceğiniz şarkılar ya da izleyebileceğiniz videolar da hem İngilizce için hem de Ramazan’ın güzelliğini hissetmek için faydalı olacaktır.

Fun Ramadan Printable Packet

Bingo kartları, kelime bulmaca, eşleştirme kartları, quiz, boyama sayfaları gibi bir çok etkinliğin çıktısını alabilirsiniz.

Ramadan Board Game

Ayetler, güzel davranışlar ve dini kelimeler üzerine hazırlanmış bir masa oyunu. Oyun küçük çocuklar düşünülerek tasarlanmış ama İngilizce seviyesi olarak ortaokul ve üstü gruba hitap ediyor.

İngilizce Ramazan Etkinlikleri
Fotoğraf: Organik İngilizce

Ramadan Kindness Calender

Ramazan ayı boyunca ‘Her gün bir güzel davranış’ şeklinde ayarlanmış bir takvim. Komşuların için kart hazırla, iftar masası hazırla, oyuncaklarından birini bağış olarak ver, kuşlara su ver gibi görevlerden oluşuyor. Bazı görevler birbirlerinin tekrarı gibi olmuş, onların yerine kendiniz alternatif görevler tanımlayabilirsiniz.

İngilizce Ramazan Etkinlikleri
Fotoğraf: Organik İngilizce

Table Placemat

Siyah beyaz boyama sayfası şeklinde tasarlanan ve laminasyon filmiyle kaplayıp tabak altında kullanabileceğiniz bir materyal.

Ramadan Printables

Okuma yazma bilmeyen ve bilen çocuklar için ayrı ayrı hazırlanmış etkinlik sayfaları, süsleme ve boyama malzemeleri, çeşitli çizelgeleriyle (günün güzel davranışı, oruç ağacı, bayrama geri sayım tablosu gibi..) çok zengin ve güzle bir içeriğe sahip sayfa. Tüm materyalleri direk Pdf formatında indirebiliyorsunuz.

I Spy Ramadan

Ramazan’a dair bir çok küçük resmin bulunduğu sayfada hangi resimden kaç tane olduğunu bulmaya yönelik bir etkinlik.

İngilizce Ramazan Etkinlikleri
Fotoğraf: Organik İngilizce

Ramadan Ideas for Kids

Ramazan’a dair fikirler ve süslemeler için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Materyallerin bir kısmı ücretli fakat sayfa sonunda yer alanlar ücretsiz.

Ramazan kelimelerine, şarkılara, videolara ve daha fazla etkinliğe ise bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Mutlu, huzurlu, sağlıklı ve hayırlı bir Ramazan geçirmenizi dilerim.

Yabancı dil edinimi hakkındaki diğer yazılarıma ve sayfama ulaşıp farklı konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Organik İngilizce

Organik İngilizce, 2016 yılından beri Instagram'da @organik.ingilizce adıyla İngilizce üzerine oyun, etkinlik, kitap ve bilgi paylaşımı yapan bir sayfadır. Ezber ya da çeviri yaptırmadan, doğal olarak bolca dile maruz bırakarak, eğlenceli etkinlikler ve oyunlar ile çocuklara İngilizceyi sevdirmeyi ve kalıcı bir dil edinimini hedefler.

Şunlar da hoşunuza gidebilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir