Porland, kadın emeğine destek veriyor

Porland, kadın emeğine destek veriyor
Fotoğraf: Porland

Kadınların iş gücüne katılmasını destekleyen Porland, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) ile anlamlı bir iş birliğine imza attı.

“Tasarladık ve ürettik” mottosuyla hareket eden Porland, özel olarak tasarladığı ve Porland mağazaları ve web sitesi üzerinden satışa sunulmaya başlanan kadın figürlü özgün tasarıma sahip tabak, ikili kahve fincanı takımı ve kupaların satışından elde edilecek kârı KEDV’e aktaracak.  

“Kadınların gücünden ilham alıyoruz”

KEDV ile çok kıymetli bir iş birliğine imza attıklarını ifade eden Porland Yönetim Kurulu Üyesi İmge Pamukçu, düşüncelerini şöyle ifade etti: “Porland’ın özgün tasarımlarında kadınların imzası var. Gayret ve özveri ile attığımız her adımda kadınların gücünden ilham alıyoruz. Kadınlara sadece iş hayatında değil hayatın her alanında destek olabilmek amacıyla, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ile yeni bir iş birliğine imza attık.” 

Porland, kadın emeğine destek veriyor
Fotoğraf: Porland

“İş birlikleriyle üreten kadınların sesi olmaya devam edeceğiz”

Emekleriyle hayata değer katan kadınlarla güç birliği yaptıklarını söyleyen KEDV Kurumsal İş Birlikleri Sorumlusu Gözde Turalı; “Eşit, adil, sürdürülebilir bir dünyanın mümkün olduğuna ve değişimin kadınların liderliğinde gerçekleşeceğine inanıyoruz. KEDV olarak bu inançla dar gelirli kadınların ekonomik ve sosyal güçlenmesi için çalışıyoruz. Hayatı güzelleştiren kadınların gücünden ilham alan Porland ile olan iş birliğimiz, bizim için çok önemli bir destek ve kadınların her alanda kalkınması için çok değerli bir adım. Türkiye’nin sektöre öncülük eden markalarından biri olan Porland’ın katkılarıyla dar gelirli kadınların emeklerinin daha da görünür olması bizim için çok kıymetli” dedi.

Porland, kadın emeğine destek veriyor
Fotoğraf: Porland

Yaşam alanları güzelleşiyor, kadınlar güçlü yarınlara koşuyor

KEDV için kadınların üretkenliği ve özgürlüğünden yola çıkarak tasarladıkları koleksiyonun satışına başladıklarını kaydeden İmge Pamukçu, “Kadınların üretkenliği ve özgürlüğünden yola çıkarak yaptığımız özgün tasarımlarda, bizlere bahşettikleri ilhamı, gücü ve yarınlarımızı aydınlatan emeğini ölümsüzleştirmeyi amaçladık. Mağazalarımızda satışına başladığımız tabak, ikili kahve fincanı takımı ve kupalarımızdan satın alan kullanıcılarımız, yaşam alanlarını güzelleştirmekle kalmayıp, KEDV’e de destek olacak” diye konuştu.

Porland’ın KEDV iş birliğine özel olarak tasarladığı tabak, fincan ve kupalara Porland mağazalarından ve Porland üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Şunlar da hoşunuza gidebilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir