Kişiye Özel Fotoğraf Baskılı Çikolata!

Kişiye Özel Fotoğraf Baskılı Çikolata!
Fotoğraf: Address City Pastane

Çikolatayı sevmeyen, çikolataya “hayır” diyebilen yoktur. Konu herkesin sevdiği çikolata olunca, üzerinde de sevdiğiniz bir fotoğraf baskısı olunca hem lezzetli hem de hatırası olan güzel bir hediye ortaya çıkıyor.

Kişiye Özel Fotoğraf Baskılı Çikolata
Fotoğraf: Address City Pastane

Kişiye özel fotoğraf baskılı çikolatanın üretimini Türkiye’de yapan tek bir yer var; Address City Pastane. Çikolatalar, pastanenin sahibi – ödüllü şef Mehmet Emin Ceneran‘ın uzun soluklu araştırmaları ve gayretleri neticesinde üretilmeye başlanmış. Normalde eritilen çikolatalar kalıplara dökülerek soğutulur. Kalıptan çıkarılan çikolatalar kutulanır ya da ambalajlanır. Address City Pastane, herhangi bir fotoğrafı 3 boyutlu (3D) olarak çikolatanın üzerine işleyebiliyor.

Kişiye Özel Fotoğraf Baskılı Çikolata
Fotoğraf: Address City Pastane

Çikolata firmalarının çikolata üzerine baskıyı bir çok kez denediğini ancak çikolata üzerine baskının zor olduğunu ifade eden Ceneran, 2 yıllık araştırmanın neticesinde yurtdışında bir firma ile anlaşarak 3D yazıcı tasarladıklarını ve Türkiye’ye getirttiklerini belirtiyor. Demo çalışmalarıyla birlikte gerekli izinleri de alarak çikolata üretimine başlamışlar. Hollanda’da bir ressamın kendi çalışmalarına benzer ancak çikolata üzerine siyah-beyaz baskı yaptığını dile getiren Ceneran, “3D yazıcıyla her türlü resmi çikolataya baskı yapabiliyoruz. Şuan butik çalışıyoruz ama yakında yurtdışına ihracat çalışmalarımız olacak. Şuanda Türkiye’nin her yerine kargoyla gönderebiliyoruz. Kişiye özel baskıları da aynı şekilde yapıp gönderiyoruz.” diyor.

İstanbul’un simgesi haline gelen Kız Kulesi, Nostaljik tramvay fotoğraflarının çikolataya baskı yapıldığı tablet çikolataların yanı sıra kişiye özel fotoğraf baskılı çikolatalar da siparişle yapılabiliyor. 100 gr bitter çikolatanın ücreti 75 TL. Sipariş alındıktan sonra fotoğraf için müşteri ile irtibata geçiliyor.

Siz de sevdiklerinize tatlı bir sürpriz yapabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir