İngilizce Çocuk Kitaplarına Nasıl Ulaşırız?

İngilizce Çocuk Kitaplarına Nasıl Ulaşabiliriz?
Fotoğraf: Organik İngilizce

İster çocuk olsun ister yetişkin, İngilizcesini geliştirmek isteyenlerin yapması gereken en önemli eylemlerden biridir İngilizce kitap okumak. Geçtiğimiz iki haftada önce 0-6 yaş arası okuma bilmeyen çocuklar için, sonra okumayı bilen çocuk ve gençler için okumanın faydalarına ve nelere dikkat etmemiz gerektiğine dair fikirlerimi paylaştım. Bugün de İngilizce kitapları temin edebileceğimiz yerler, online okuma sağlayan siteler ve video kanalları hakkında tavsiyelerimi paylaşacağım.

İngilizce kitap satın alabileceğiniz siteler

Hem ülkemizde hem dünyada kitap satışı yapan bir çok internet sitesi mevcut. Ülkemizdeki sitelerde aradığımız her kitaba ulaşmamız biraz güç olabilir ama iletişim kurduğunuzda sizin için temin edip edemeyeceklerini öğrenmiş olursunuz. İşte ülkemizde İngilizce kitap bulabileceğiniz internet siteleri:

Yurtdışından gönderim yapan siteler:

Bunların dışında Nadir Kitap sitesinden, Gardrops, Dolap gibi uygulamalardan ve bazı Instagram hesaplarından da ağırlıklı olarak ikinci el kitapları temin edebilirsiniz.

Ücretsiz Online Kitap Okuma Siteleri

Her ne kadar kitabı elimize almak, sayfalarını çevirmek daha önemli ve kıymetli olsa da yabancı yayınların yüksek döviz kuru nedeniyle maddi açıdan bir külfet oluşturduğu da bir gerçek. Maddi olarak yabancı kaynaklara o kadar bütçe ayıramayacak olanlar için online okuma sağlayan bir kaç güzel internet sitesini de paylaşmak isterim.

İngilizce Çocuk Kitaplarına Nasıl Ulaşırız?
Kaynak: Unite for Literacy

Youtube Hikaye Kanalları

Kaynak: Story Time at Awnie’s House

Youtube’da çocuklara kitap eşliğinde ya da video eşliğinde okuma yapan bazı güzel kanallar da var. Daha önce ‘Çizgi Filmlerin Dil Edinimine Katkıları’ başlıklı yazımda paylaştıklarımdan farklı olarak, bu listede hikaye anlatımı ve kitap okuma ön planda. İşte o kanallar:

Herkes kendi imkanı ölçüsünde yukarıdaki kaynaklara ulaşabilir elbette fakat her zaman olduğu gibi çocukların ilgilerini ve seviyelerini gözetmek en önemli önceliğimiz olmalı. İlgi duyduğu alanlarda seviyesine göre kaynaklarla başlamalı ve okumayı sevdirme adına elimizden geleni yapmalıyız.

Margaret Fuller’ın yarının önde gelenlerinin/liderlerinin bugünün okuyanlarından çıkacağını ima ettiği o güzel sözü de hatırlayalım ‘Today a reader, tomorrow a leader!’

Bol okumalı günlerimiz olsun…

Yabancı dil edinimi hakkındaki diğer yazılarıma ve sayfama ulaşıp farklı konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Organik İngilizce

Organik İngilizce, 2016 yılından beri Instagram'da @organik.ingilizce adıyla İngilizce üzerine oyun, etkinlik, kitap ve bilgi paylaşımı yapan bir sayfadır. Ezber ya da çeviri yaptırmadan, doğal olarak bolca dile maruz bırakarak, eğlenceli etkinlikler ve oyunlar ile çocuklara İngilizceyi sevdirmeyi ve kalıcı bir dil edinimini hedefler.

Şunlar da hoşunuza gidebilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir