Dekorasyon trendi; sadelik ve asâlet

Dekorasyon trendi; sadelik ve asâlet
Fotoğraf: Cosentino- Dekton Kelya

Cosentino, evlerde köklü bir değişim yapmaktansa detaylarda zarafet oluşturacak dekorasyon trendlerini açıkladı. Toprağın kırmızısı, gece mavisi ve beyazın tonları 2022’ye damga vuracak.

Yeni yılın gelişiyle hem moda dünyasında hem de ev dekorasyonunda çığır açacak yenilikler kendini göstermeye başladı. 2022’de yalnızca stil ve tarz olarak değil renkler ve desenlerde de yenilikçi bir bakış açısı hâkimiyet kazanacak. 2022 yılında dekorasyon trendllerinde sadelik ve asalet göze çarpıyor. Cosentino, evlerini yeniden dekore etmek isteyenlere 2022 dekorasyon trendlerini paylaştı.

Toprağın kırmızı tonları yükselişte

Yeni yıl ile birlikte dekorasyon konusunda doğallığın ön planda olduğunu görüyoruz. Toprağın kırmızı tonları, donuk yağ yeşili, gece mavisi ve tabi ki beyazın farklı tonları 2022 renklerinde yükselen trendler olarak karşımıza çıkıyor.

Mutfaklarda beyaz ağırlıkta

Dekorasyon trendi; sadelik ve asâlet
Fotoğraf: Cosentino Dekton Aura

Evin vazgeçilmezlerinden mutfaklarda evyeler ve tezgahlarda yeni yıl itibarıyla beyaz tonları trendler arasında yer alıyor. Beyazın bu kadar hâkim olduğu mutfaklarda kırmızı gibi canlı renklerde mutfak dolapları ve masalar ile kış aylarını yaza çevirebilirsiniz. Beyazın içine gri ve siyah tonlarındaki damarlarla oluşturulmuş tezgahlar mutfağınızı hareketlendirecek.

Banyolarda asalet için geceye boyanan mavi 

Dekorasyon trendi; sadelik ve asâlet
Silestone Sunlit Days Cala Blue Bathroom

Banyolar evlerde sakinlik ve dinginlik istenen yerler olarak göze çarpsa da banyo yüzeylerinde geceye boyanan mavi tonları ve griler tercih edilmesi canlı bir banyo görüntüsü sağlayacak. Eğer dekorasyonda canlı ve dinamik etkilerden hoşlanıyorsanız gökyüzünü geceye boyayan koyu maviler ve asaletin sembolü grilere de şans tanınabilir.

Salonlar için renk skalası genişliyor 

Doğanın sıcak ve içten yansımalarını sunan 2022 renklerinde salonlar da unutulmadı. Salonlarında sadelik arayanlar zeminlerinde ve duvarlarında beyaz tonlarındaki yüzeylerle doğal bir görüntü yakalayabilir. Beyazın yanında siyah gibi kontrast renkler kullanılarak modern bir hava yaratılabilir. Ayrıca salonlarını hareketlendirmek isteyenler beyazın yanına donuk yağ yeşili gibi bir renk kullanarak daha sıcak bir tarz yakalanabilir.

Evden çalışanlar için dekorasyon önerileri
Silestone Sunlit Days Arcilla Red Kitchen

Çok fonksiyonlu evler

Covid-19 pandemi neticesinde home ofislerin ve evden çalışanların sayısı 2021 yılında zirveye çıktı. 2022 yılında pandeminin şimdilik biteceği görünmüyor. Bu sebeple evlerin sadece yaşam alanlarının daha da ötesine geçeceği görülüyor. Ev ofis tasarım fikirleri bu yıl iç tasarımın ön saflarında yer alacak. Evlerde işlevselliği artırma planları 2021’de olduğu gibi 2022’de popüler olacak. 

Halılar yerini modern yüzeylere bırakıyor

Evlerde halı gibi dekorasyonun önemli bir parçası olan eşyalar yerine temizlenmesi daha kolay yüzey seçenekleri tercih edilmeye başlandı. 2022 dekorasyon trendlerinde evlerde halı yerine odalara uygun yüzeyler tercih edilecek.

Şunlar da hoşunuza gidebilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir