Cosentino’nun yeni koleksiyonu: Ethereal

Cosentino'nun yeni koleksiyonu: Ethereal
Fotoğraf: Silestone

Evinizin mutfağı ve banyosu için olduğu kadar, laboratuvarlar, hastaneler, oteller, restoranlar ve diğer profesyonel alanlar için de ideal bir yüzey sunan Cosentino, Silestone markasının ikinci koleksiyonu Ethereal Collection’u piyasaya sundu. Eternal Collection’un ardından mermer konseptindeki yeni seri Ethereal Collection, HybriQ+ teknolojisi ile geliştirildi.

“The Metamorphosis” (Metamorfoz) isimli kampanya ile tanıtılan koleksiyon, beyaz bir tuvale koyu tonlarda ince damarlar çizerek gökyüzünün masalsı güzelliğini kendi tarzında yorumluyor. Mermerden ilham alan Silestone’un ileri seviye ve son teknoloji ürün serisi; Ethereal Dusk, Ethereal Haze, Ethereal Glow ve Ethereal Noctis olmak üzere dört renkten oluşuyor. 

Çevreye duyarlı HybriQ+ teknolojisi

HybriQ+ teknolojisi ile kristal silika varlığı önemli ölçüde azaltılıyor ve yüksek sürdürülebilirlik seviyelerine ulaşılıyor. Kuvars yerine eşit veya daha iyi performansa sahip mineral hammaddelerin yeni bir hibrit formülasyonu kullanıyor. Bu yeni bileşim ile Silestone, mekanik ve teknik özelliklerini korumakla birlikte güzelliğini artıran bir estetiğe ulaşıyor. HybriQ+, tasarım, yenilik ve sürdürülebilirlik açısından bir kuantum sıçramasını temsil ediyor.

2020’de piyasaya sürülen HybriQ+, Silestone markasının evriminde niteliksel bir sıçrama olarak göze çarpıyor. Şirketin; çevreye, döngüsel ekonomiye ve sürdürülebilir yönetime bağlılığı ile karakterize edilen yeni bir üretim süreci olan HybriQ+ teknolojisi, yüzde 99 geri kazanılmış su ve yüzde 100 yenilenebilir elektrik enerjisi kullanımı gibi özelliklerinin yanında, üretimde en az yüzde 20 geri kazanılmış hammadde kullanılmasıyla tanımlanıyor.

Silestone Ethereal’de 4 farklı renk seçeneği

Cosentino'nun yeni koleksiyonu: Ethereal
Fotoğraf: Ethereal Dusk

Yeni serinin ilk rengi Ethereal Dusk, mavimsi tonların yer aldığı damarlar ile modern ve avangart bir dokunuş oluşturarak kentsel bir görünüm sergiliyor. Ufuktaki barış, dinginlik ve sukunetin temsil eden bu renk ile eşsiz, unutulmaz ve kişiye özel bir gökyüzü simgeleniyor.

Cosentino'nun yeni koleksiyonu: Ethereal
Fotoğraf: Ethereal Haze

Serinin ikinci rengi Ethereal Haze, dinamik gri ton aralığı ile kişilik oluşturuyor. Bu renk, saf nötrlüğe karışan gradyanların etkileşimi ile hem sakinliği hem de karakteri yansıtıyor. Ethereal Haze, rüzgarın bulutları dağların üzerinde hareket ettirişi gibi optik bir huzur ve yumuşaklık illüzyonu yarattığı hayali bir dünyaya götürüyor.

Cosentino'nun yeni koleksiyonu: Ethereal
Fotoğraf: Ethereal Glow

Serinin üçüncü rengi Ethereal Glow ise klasik bir zarafetten yola çıkıyor. Altın rengi ve gri damarları, beyaz rengin tonları ile birleşip tüm tasarımın içinden geçerek her köşeye bir renk vurgusu getiriyor. Gün batımından ve onun magmatik renklerinden ve ışıltısından ilham alan renk, uluslararası üne sahip Silestone Eternal Calacatta Gold renginin bir evrimi olarak görülüyor.

Cosentino'nun yeni koleksiyonu: Ethereal
Fotoğraf: Ethereal Noctis

Serinin son rengi Ethereal Noctis de gelişmişlik ile eş anlamlı olarak tasarlandı. Yeni tasarım oluşurken; beyazın tonları, kısa gri ve siyah damarlarla ayrılarak kontrast, derinlik, sadelik ve modernlik sağlıyor. Gün batımından sonraki karanlıktan ilham alan yeni ürün, gerçek dışı güzelliği ile göz dolduruyor.

Silestone® by Cosentino Hakkında

2011 yılından bu yana Cosentino, “Dünya’nın En İyi 50 Restoranı” listesinin resmi sponsoru ve restoranların tezgahlarının da üreticisi. Geçtiğimiz yıllarda Cosentino, özel ve inovatif N-Boost ve HybriQ+ teknolojilerini geliştirdi. Bu teknolojilerin de kullanımıyla, işlevsellik, kalite, güzellik ve sürdürülebilirlik anlamında Silestone®’nun gelişim sürecinde büyük bir sıçrama gerçekleşti. Cosentino, yüzde 98 geri dönüştürülmüş su, yüzde 100 yenilenebilir enerji ve tekrar kullanılabilen hammaddeleri içeren üretim süreciyle çevresel üretim konusunda bir başarı hikayesi yazıyor. 80’i aşkın farklı renk ve kapsamlı doku ve formatlara sahip olan Silestone® sınırsız tasarım ve mimari olasılık sunuyor.

Şunlar da hoşunuza gidebilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir