Yaz Temalı İngilizce Şarkılar ve Videolar

Yaz Temalı İngilizce Şarkılar ve Videolar
Fotoğraf: Alexandr PodvalnyUnsplash

Yaz henüz kendini tam olarak göstermese de Haziran ayının başlamasıyla psikolojik olarak yaza girmiş sayıyoruz kendimizi. Yaz güzeldir ama çocuklu aileler için bir o kadar da zordur. Okulların kapanmasıyla ve artan sıcaklıklarla beraber çocukları gün içinde oyalamak ve aynı zamanda İngilizce ile bağlantılarını taze tutmak isteyenler için ‘yaz temalı’ video, şarkı, oyun, etkinlik tavsiyeleri paylaşmanın iyi olacağını düşündüm.

Yaz Temalı İngilizce Şarkılar ve Videolar
Fotoğraf: Organik İngilizce

Öncelikle bu hafta şarkı, çizgi film ve videolarla başlayalım.

Yaz temalı şarkılar

Daha önce paylaştığım Dil Ediniminde Şarkıların Gücü başlıklı yazımda şarkıların çocukların dil gelişimi için ne kadar önemli olduğunu aktarmaya çalışmıştım. Kelime bilgisi, telaffuz, hafıza, koordinasyon, konuşma ve dinleme becerilerini geliştirme adına şarkılardan çokça faydalanmalıyız. Özellikle şarkı dinlemek/söylemek yaz aylarında çocukları İngilizceyle meşgul edebileceğiniz en kolay ve güzel yoldur.

Video paylaşım platformlarında yaz temasıyla alakalı bir çok şarkıya rastlamanız mümkün, ben en çok öne çıkanları listelemeye çalıştım. Listedeki şarkı adlarına tıkladığınızda direk ilgili videoya yönlendirilmiş olacaksınız.

Yaz Temalı İngilizce Şarkılar ve Videolar
Fotoğraf: Organik İngilizce

Yaz temalı çizgi filmler ve videolar

Şarkılar gibi bu kategoride de bir çok videoya ulaşmanız mümkün. Aşağıda listelediklerimin bir kısmı yaz kelimelerini ya da yaza dair kavramları pekiştirmek için yapılmış videolar, diğer kısmı da çok sevilen çizgi filmlerin yazla alakalı bölümlerinden oluşan videolar. Çizgi filmlerin dil edinimine katkılarını da başka bir yazımda detaylı olarak ele almıştım. Okumayanlar videoları izlemeden önce o bölüme de göz atabilirler.

İyi eğlenceler!

Yabancı dil edinimi hakkındaki diğer yazılarıma ve sayfama ulaşıp farklı konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Organik İngilizce

Organik İngilizce, 2016 yılından beri Instagram'da @organik.ingilizce adıyla İngilizce üzerine oyun, etkinlik, kitap ve bilgi paylaşımı yapan bir sayfadır. Ezber ya da çeviri yaptırmadan, doğal olarak bolca dile maruz bırakarak, eğlenceli etkinlikler ve oyunlar ile çocuklara İngilizceyi sevdirmeyi ve kalıcı bir dil edinimini hedefler.

Şunlar da hoşunuza gidebilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir