Sonbahar Temalı İngilizce Şarkılar ve Eğitici Videolar

Sonbahar Temalı İngilizce Şarkılar ve Eğitici Videolar
Fotoğraf: Organik İngilizce

Sonbahar, önümüzdeki günlerde hem havadaki değişimlerle hem de etraftaki renklerle kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlayacak. Kimileri için hüznü temsil etse de çoğunluğun huzur bulduğu bu güzel mevsimi çocuklarımıza da keyifle yaşatmak lazım. Okulda, evde, oyun evlerinde ebeveynlerin ve öğretmen arkadaşların kullanabileceği sonbahar temalı şarkıları, eğitici videoları ve çizgi filmleri derledim bugün.

Aşağıda linklerini bulacağınız tavsiyelerime geçmeden önce şunu hatırlatmak isterim. Sonbahar temalı etkinlik, şarkı ve oyunlara baktığınızda genellikle cadı, örümcek, yarasa, oyulmuş bal kabağı gibi figürleri görürsünüz. Bunun sebebi Ekim ayının sonunda kutlanan Halloween yani Cadılar Bayramıdır. Bu kültürün bir parçası olanlar için sonbahar aynı zamanda Cadılar Bayramı demektir. Benim burada seçtiklerim ise Cadılar Bayramı vurgusu olmayan, normal sonbahar renklerini ve işlerini anımsatan türden içeriklerdir. Bazı eğitici videolarda bir kaç cümle ile geçse de korkunç ve soyut kavramları içermediğini söylemeliyim.

Bu güzel, eğlendirici ve bilgilendirici içeriklere bakarken, şarkıların ve videoların dil edinimindeki önemine dair daha önce paylaştığım ‘Dil Gelişiminde Şarkıların Gücü’ ve ‘Çizgi Filmlerin Dil Edinimine Katkıları’ başlıklı yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Sonbahar Temalı Şarkılar

Sonbahar Temalı İngilizce Şarkılar ve Eğitici Videolar
Fotoğraf: Organik İngilizce

Farklı Youtube kanallarına ait bu şarkılarda sonbahar renklerinin, yaprakları düşen ağaçların, sonbaharda aktif olan hayvanların hikayelerini görebilirsiniz.

Sonbahar Temalı Eğitici Videolar

Bu bölümde sonbahardaki değişimi bilimsel olarak, çocuklara uygun bir dille anlatan ve doğadan örneklendirmeler yapan videoları bulabilirsiniz. Bazıları ortaokul seviyesinde de yardımcı olabilir.

Sonbahar Temalı Çizgi Filmler

Bir çoğunu iyi bildiğiniz ve belki de çocuklarınızla beraber ilgiyle izlediğiniz çizgi filmlerin sonbaharla alakalı bölümlerine de aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:)

İyi eğlenceler…

Yabancı dil edinimi hakkındaki diğer yazılarıma ve sayfama ulaşıp farklı konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Organik İngilizce

Organik İngilizce, 2016 yılından beri Instagram'da @organik.ingilizce adıyla İngilizce üzerine oyun, etkinlik, kitap ve bilgi paylaşımı yapan bir sayfadır. Ezber ya da çeviri yaptırmadan, doğal olarak bolca dile maruz bırakarak, eğlenceli etkinlikler ve oyunlar ile çocuklara İngilizceyi sevdirmeyi ve kalıcı bir dil edinimini hedefler.

Şunlar da hoşunuza gidebilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir