Metaverse evreninde mimarlığın geleceği ArcheThink’te

Metaverse evreninde mimarlığın geleceği ArcheThink'te

ArcheThink, mimarlığın geleceğini uzmanlarıyla konuşuyor. Projenin ilk konuğu Space Popular’ın kurucuları metaverse evreninde mimarlığın geleceğini değerlendirdi.

Metaverse evreninde mimarlığın geleceği ArcheThink'te
Fotoğraf: Arche Think

ArcheThink’in internet sayfası ve dijital hesaplarında yer alacak projenin ilk konuğu 2013 yılında Bangkok’ta kurulan çok disiplinli bir tasarım ve araştırma stüdyosu Space Popular oldu.

Metaverse evreninde mimarlığın geleceği ArcheThink'te
Fotoğraf: Arche Think

Mekansal deneyimin geleceğini araştıran dünyaca ünlü sanat, tasarım ve medya stüdyosu Space Popular’ın kurucularından Fredrik Hellberg ve Lara Lesmes metaverse evreninde mimarlığın geleceğini değerlendirdi. Metaverse’ün mimarlık alanında yeni bir uzmanlaşma biçimi doğurabileceğini öngören iki ortak,  bağlamı anlamanın ve kimin hangi beceri setine sahip olduğu konusunun fark yaratacağını düşündüklerini ifade etti.

Mimarlık ve tasarım dünyasını destekleyecek projeler üreten; Roca, Nippon, Dörken gibi uluslararası markalar ile çalışan ArcheThink, yeni bir proje başlattı.  Teknoloji, sürdürülebilirlik, kentsel tasarım gibi konulara odaklanan röportajlar ArcheTh!nk web sitesinde Th!nk başlığı altında yayınlanacak, dünyada mimarlık ve tasarım alanında çalışan  öncü isimler ağırlanacak.

Şunlar da hoşunuza gidebilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir