Dondurma Temalı İngilizce Etkinlikler ve Şarkılar

Dondurma Temalı Etkinlikler ve Şarkılar
Fotoğraf: Organik İngilizce

Sıcak yaz günlerinin en sevilen ve en çok rağbet gören tatlısı nedir desek, herhalde büyük bir çoğunluk dondurma cevabını verir. Hem büyüklerin hem küçüklerin gözdesi olunca yazın kıyafetlerde, dergilerde, etkinliklerde ve oyunlarda dondurmayı görmemek neredeyse imkansız hale gelir. Yaz demek dondurma demek, dondurma demek yaz demektir desek yanlış olmaz sanırım.

Buradan hareketle bugünkü yazımın detaylarında dondurma temalı şarkılar, etkinlikler ve oyun hamuru matlarına yer vermek istedim. Etkinliklere geçmeden önce dondurmanın tarihine de kısaca değinelim.

Dondurma Temalı Etkinlikler ve Şarkılar
Fotoğraf: Organik İngilizce

Dondurmanın Tarihi

Dondurmanın ilk Persler tarafından yapıldığını söyleyenler olsa da milattan önceki yıllarda Çin tarafından bulunduğu görüşü daha yaygındır. Süt ve pirincin karıştırılarak kar içinde soğutulmasıyla elde edilen ilk dondurmalar sonrasında kış tatlısından yaz tatlısına evrilmiştir. İlk çağlara nazaran daha da geliştirilen dondurmanın Avrupa ile tanışması Marco Polo’nun Çin’e yaptığı ziyaret sonrası gerçekleşmiştir. İngilizce kelime olarak da ilk ‘iced cream’ olarak kullanılsa da zamanla ‘ice-cream’ halini almıştır.

Dondurma Temalı Etkinlikler

Bu bölümde vereceğim linklerde dondurma temasıyla ilgili birbirinden farklı ve eğlenceli bir çok etkinliğe kolayca ulaşabilirsiniz.

Dondurma Temalı Etkinlikler ve Şarkılar
Fotoğraf: Organik İngilizce

Dondurma Temalı Şarkılar

Etkinliklerinizi yaparken ya da diğer zamanlarda keyifle dinleyeceğiniz dondurma temalı şarkıları da tavsiye ediyorum.

Dondurma Temalı Etkinlikler ve Şarkılar
Fotoğraf: Organik İngilizce

Tüm bu etkinlikler ve şarkılara ek olarak renkli kağıtlar ve pamukları kullanarak sanat etkinlikleri de yapabilirsiniz, üstüne beraber ev yapımı sağlıklı dondurma da yaparsanız şahane olur:)

Şimdiden iyi eğlenceler…

Yabancı dil edinimi hakkındaki diğer yazılarıma ve sayfama ulaşıp farklı konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Organik İngilizce

Organik İngilizce, 2016 yılından beri Instagram'da @organik.ingilizce adıyla İngilizce üzerine oyun, etkinlik, kitap ve bilgi paylaşımı yapan bir sayfadır. Ezber ya da çeviri yaptırmadan, doğal olarak bolca dile maruz bırakarak, eğlenceli etkinlikler ve oyunlar ile çocuklara İngilizceyi sevdirmeyi ve kalıcı bir dil edinimini hedefler.

Şunlar da hoşunuza gidebilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir