Architecht yazılımcı yetiştirme kampı; Train&Work

Architecht yazılımcı yetiştirme kampı; Train&Work
Architecht yazılımcı yetiştirme kampı; Train&Work

Katılım finans kuruluşu Kuveyt Türk’ün yüzde 100 iştiraki olarak kurulan ve finansal teknoloji sektöründe faaliyet gösteren Architecht’in yazılımcı yetiştirme programı “Train & Work”e başvurular devam ediyor. Üniversiteden yeni mezun olanların katılabildiği kamp süresince yazılımcı adaylarının eğitime odaklanabilmeleri için 5 ay maaş ödenecek. Gençleri, kampın sonunda Architecht’te çalışmaya yönelik ayrıcalıklı bir iş teklifi bekliyor. Başvuru linki burada.

Yenilikçi ürün portföyü, uluslararası iş ortakları ve geniş yelpazedeki müşterileriyle Türkiye’nin öncü finansal teknoloji şirketlerinden biri haline gelen Architecht’in, bilgi teknolojileri yeteneklerini yetiştirme programı olan “Train & Work” kampına başvurular tüm hızıyla devam ediyor. Üniversiteden yeni mezun olan genç yeteneklere yönelik düzenlenen kampta katılımcılar, alanında uzman eğitmenler tarafından 6 ay boyunca verilecek çevrim içi ve yüz yüze olmak üzere nitelikli bir eğitim sürecinden geçecek.

Programın “sanal sınıf” eğitimleriyle başlayan ilk aşaması değerlendirme sınavıyla tamamlanacak. Sınavda başarılı olan gençlerle sonraki 5 ay boyunca eğitimlere yüz yüze devam edilecek. Kampın ikinci döneminde katılımcılara maddi yönden destek olmak amacıyla 5 ay maaş ödemesi yapılacak. Eğitim kampı boyunca katılımcılar, Architecht’te kullanılacak teknolojilerin deneyimlendiği projelerle hem teknik hem kişisel gelişim alanında gelişim fırsatı yakalayacak. Başarılı adaylara kampın sonunda rekabetçi bir ücretle Architecht tarafından iş teklifi yapılacak.

Architecht İK, Yönetişim ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şule Hatun Avşaroğlu
Şule Hatun Avşaroğlu

“Türkiye’nin öncü finansal teknoloji şirketi haline geldik”

Architecht İK, Yönetişim ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şule Hatun Avşaroğlu, “Önce insan önce çalışan” ilkemizle ve insan odaklı süreçlerimizle son 3 yıldır Türkiye’nin en iyi işverenleri arasında yer alıyoruz. Yazılım sektöründeki gelişmeleri yakından takip ediyor ve çalışan bağlılığı konusunda kendimizi sürekli güncelliyoruz. Çalışanlarımıza sunduğumuz rekabetçi ücretlendirme, kapsamlı akademik teşvik sistemi, ulusal ve uluslarası sertifika programları, esnek yan haklar, uzaktan
çalışma, ödüllü ofisler, iş yaşam dengesi ve sürekli gelişim imkanlarıyla kısa sürede genç yeteneklerin tercih ettiği Türkiye’nin öncü finansal teknoloji şirketi haline geldik” dedi.

“Başarılı olan katılımcıları ayrıcalıklı bir iş teklifi bekliyor”

Bilgisayar mühendisliği başta olmak üzere bilgi teknolojileri alanındaki fakültelerden mezun olanlara yönelik kısa süre önce oluşturdukları “100 İstihdam” ilanının yoğun ilgi gördüğünü ve başvuruların devam ettiğini hatırlatan Şule Avşaroğlu, “Yazılım mühendisi, analist, mobil yazılım mühendisi, test mühendisi, ürün yöneticisi ve veri bilimcisi gibi roller için başlattığımız 100 kişilik bir istihdam süreci tüm hızıyla devam ediyor. Bilgisayar bilimleri ve ilgili mühendislik fakültesi bölümlerinden mezun olanlar bu ilanımıza başvuru yapabiliyor. Bununla yetinmeyerek, bilgi teknolojileri alanında kendini geliştirmek isteyen genç yetenekler için yazılım kampı organize ettik. Train & Work adını verdiğimiz programımıza, mühendislik mezunu olmayıp yazılım alanında kariyer yapmayı hedefleyen yeni mezunlar başvurabiliyor. Genç yetenekleri 6 ay sürecek kaliteli bir eğitimle yazılımcı ya da analist olabilecek seviyeye taşımayı hedefliyoruz. Train & Work kampımızda gençleri, yetkin eğitmenlerimizin
hazırladığı kaliteli bir müfredat, son teknolojileri deneyimleyebilecekleri projeler, mentor desteği, eğitimlerine odaklanabilmeleri için 5 ay boyunca maaş ödemesi, katılım sertifikası ve kamp sonunda Architecht’te çalışmaya yönelik ayrıcalıklı bir iş teklifi bekliyor. Yazılıma ilgi duyan ve finansal teknoloji alanında kendini yetiştirmek isteyen tüm genç yetenekleri kampa başvurmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Şunlar da hoşunuza gidebilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir