Yap-boz

Şehir ve manzara yap-bozları da mevcut.

Yap-boz (puzzle) tamamlamak kişisel bir eğlence olabileceği gibi ailecek yapılabilecek bir etkinliktir aynı zamanda. Her bir parçanın aile üyeleri tarafından tamamlanması ve bunun için gösterilen çabanın mutluluğu tarif edilemez. 500 ya da bin parçalı yap-bozlarla başlayabilirsiniz.

Resmin ya da detayların güzelliği hakkında konuşabileceğiniz gibi aile üyelerinin bir resim etrafında toplanması ve parçaları bulmak için yapılan işbirliği de ekip ruhunun hissedilmesi için yeterli. Kenarları kim bulmak ister, gökyüzünü, çiçeği, evi? Her bir parça tamamlandıkça kişisel başarıdan kurtulup grup başarısına evrilen bir süreç yaşanır.

Ünlü ressamların elinden çıkan şaheserler, ailece verdiğiniz gayretle yeniden hayat bulabilir. Tamamladığınız yap-bozunuzu yapıştırarak tablo haline getirebilir ve duvarınıza asabilirsiniz.

Johannes Vermeer’in “İnci Küpeli Kız”ı, Vincent van Gogh’un Ay Çiçekleri ve daha nicesi sizleri bekliyor. Ailece yap-boz parçalarını tamamlamak için sabırsızlanacağınız, sevineceğiniz ve araştıracağınız güzel zamanlar sizleri bekliyor. Tabi “Orayı ben bitirmek istiyordum” ya da “O parçayı ben bulacaktım” gibi tatlı serzenişler de olabilir şimdiden söyleyelim.

Yap-Boz Puzzle
Fotoğraf: Evim ve Ailem

500 ya da bin parçalı yap-bozlar zaman zaman A101, BİM, ŞOK, Tedi gibi her yerde şubesi bulunan marketlere gelebiliyor. Oyuncakçılarda ya da kırtasiyelerde de bulabileceğiniz gibi internetten de sipariş verebilirsiniz. Örneğin kitapyurdunda, hepsiburadada yap-bozun ahşap hali de var.

Anatolian Puzzle‘ın kayıp yap-bozu tamamlama desteği de var. Kayıp parça için form dolduruyorsunuz, ücretsiz olarak evinize geliyor.

Ailenizle kaliteli vakit geçirmek için yap-boz güzel bir uğraş. Yap-boz yapmanın en güzel yanı sanatçının kullandığı renklere ve tonlarına dikkat kesilmek, hissetmek olsa gerek. Yapboz yaparken siz neler hissediyorsunuz? sadeguzellliklerRenklerden yola çıkarak çalışmaya odaklanıp bir an evvel büyük resmi görme hiss

Şunlar da hoşunuza gidebilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir