Robot Süpürge; Roborock

Robot Süpürge; Roborock
Fotoğraf: Ayfershus

Robot süpürgelerin ortaya çıkması insanların iş yükünü hafifletti. Ev temizliğinde ya da iş yeri temizliğinde robot süpürgelerin bozulmadan, ilk günkü performansıyla çalışması için neler yapılması gerektiğini paylaşıyorum.

Benim robot süpürgem, Roborock S5 Max, akıllı navigasyon ve ıslak paspas özelliğine sahip. 2 yıldır ilk performansındaki gibi çalışması için yaptığım şeyler 👇🏼

Günlük olarak her sabah süpürge haznesini boşaltıp, bezini deterjanla yıkayıp takıyorum ve suyunu dolduruyorum.

Haftalık olarak süpürge haznesini bir güzel yıkıyorum tabi bu esnada filtreyi çıkartıyorum, onu da dysonla süpürüyorum 😂🙈 Ayrıca hafta da bir dönüşümlü olarak kullandığım iki bezini de makinaya atıp yıkıyorum.

Bunun haricinde uyarı verdikçe filtreyi bugün olduğu gibi değiştirip yenisini takıyorum ve sensörlerini temizliyorum. Ayrıntılı videoya @evimveailemm instagram hesabından izleyebilirsiniz.

Sizin ayrıca yaptıklarınız varsa onları da duymak isterim🎈

Ayfershus

Doğma büyüme İstanbulluyum. İşletme fakültesi okudum, insan kaynakları alanında çalıştım. Evli ve 2 çocuk annesiyim. Oğlum 3, kızım 1,5 yaşındayken İsveç'e yerleşme kararı aldık ve burada 5. yılımıza girdik. Şu anda İsveçce öğreniyorum ve tekrar üniversite okumanın planlarını yapıyorum. Bununla birlikte hobilerimle uğraşıyorum. Bolca yazmayı, nakış yapmayı, mutfakta tarifler denemeyi, doğada yürüyüş yapmayı ve sevdiklerimle vakit geçirmeyi seviyorum.

Şunlar da hoşunuza gidebilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir