Makyaj İpuçları

Makyaj Malzemeleri. Fotoğraf: Sözcü
Makyaj Malzemeleri. Fotoğraf: Sözcü

Makyaj kadınların vazgeçilmezi. Ancak gün geçmiyor ki yeni bir ürün çıkmasın. Bazen bu ürünlerin hepsini edinebilmek zor… Ama üzülmeyin küçük bir takım hilelerle ve mevcut malzemelerle güzel olmak zor değil… Bu hafta sizler için makyaja dair ipuçlarını hazırladım.

Hazırsanız başlıyoruz…

Makyaj ipuçları
Makyaj ipuçları
  1. Eğer evinizde highlighter yoksa ve cildinizin ıslak görünmesini istiyorsanız lip balm rujlardan yararlanabilirsiniz.
  2. Eğer gözaltlarınız morsa hiçbir şekilde kapatamıyorsanız turuncuya kaçan bir ruju mor olan bölgelere bir fırça yardımıyla incecik sürün. Üstüne göz altı kapatıcınızı uygulayarak morluklarınızdan kurtulabilirsiniz.
  3. Eğer dişlerinizin daha beyaz gözükmesini istiyorsanız dudağın iç kısmına kırmızı renkte dudak kalemi sürün. Dişleriniz daha beyaz duracaktır.
  4. Dudağınızın daha kalın görünmesini istiyorsanız beyaz bir kalemle dudak çerçevesini dıştan çizin. Üstüne hangi renk kalem kullanacaksanız onu uygulayın.
  5. Eğer farınızın daha kalıcı olmasını istiyorsanız göz kapağınıza kapatıcı sürüp üstüne sedefli farınızı hafifçe ıslatıp bir fırça yardımıyla uygulayabilirsiniz. Hem daha kalıcı, hem daha net olur. Ancak sadece sedefli farlarda bu sonucu alabilirsiniz.
  6. Eğer göz kapaklarınızda kırışık varsa sedefli farlardan kaçının çünkü sizi daha da kırışık gösterecektir.
  7. Makyaj yapacağınız zaman mutlaka ilk olarak göz makyajınızı yapın. Yüz makyajınızı en sona bırakın ki cildiniz far ve parmak izinden dolayı kirlenmesin.
  8. Elmacık kemiklere, burun gibi bölgelere kontür yapacak fondöteniniz yoksa kahve rengi yumuşak uçlu bir kalemden de faydalanabilirsiniz.
  9. Saçlarınızda seyreklik varsa bu da sizi rahatsız ediyorsa saçınızın rengine uygun bir far ve fırça yardımıyla saç derisini boyayarak doldurabilirsiniz.
  10. Eğer farınız, allığınız veya pudranız kırıldıysa çöpe atmayın. Güzelce ezip alkol yardımıyla aynı kutusuna ince bir spatula yardımıyla tekrar sıkıştırıyoruz, kuruduktan sonra kullanmaya hazır.

Bu haftalık da bu kadar…

Haftaya buluşuncaya dek hoşça kalın.

Sevil Şentepe

1979 İstanbul doğumluyum. İlk işime Şişli’de bir güzellik salonunda başladım. Burada yeteneğimi fark ettim ve LCC’de eğitim aldım. TGRT, SKY TURK TV, NTV ve STAR TV’de ve ajanslarda makyaj sanatçısı olarak görev aldım. Şimdi hem değerli sanatçı Sevcan Orhan ile hem de serbest olarak çalışıyorum. İşimi çok seviyorum.

Şunlar da hoşunuza gidebilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir