Enerji veren dekorasyon önerileri

Enerji veren dekorasyon önerileri
Kelebek Mobilya Norel Takım

Kışın soğuk ve kasvetli havası yavaş yavaş kendini hissettirmeye başladı. Enerjinizi yükseltecek mobilyalarla dekore edeceğiniz evinizde, günün yorgunluğunu atarak huzur bulmanın tam zamanı. Evlerde daha çok vakit geçireceğimiz bugünlerde, doğru seçilmiş renk ve tasarımlarla enerjinizi artırmanız mümkün. 

Enerji veren dekorasyon önerileri
Kelebek Mobilya Norel Takım

Mutlu evlerin formülü

En çok zaman geçirdiğimiz ve bizi en çok etkileyen mekânların başında gelen evlerimiz, pozitif enerji verecek şekilde dekore edildiğinde, bu olumlu atmosfer iş yaşamımız ve sosyal çevremiz ile olan ilişkimizi dahi etkiliyor. Evdeki enerjiyi dengelemek için işe mobilyalardan başlamak gerekiyor. Mobilyalarda yapılacak ufak değişimler ve kullanılacak aksesuarlarla ortamdaki enerjiyi kolayca yükseltmek, sabahları daha dinamik uyanmak ve gün boyu aktif olmak mümkün. 

Enerji veren dekorasyon önerileri
Kelebek Mobilya Yemek Odası Takımı

Enerji veren renkli mobilyalar

Renklerin evlerdeki enerjiyi dengelediği ve olumlu enerjiye katkı sağladığı bir gerçek. Canlı bir turuncu, sarı, parlak yeşil ve pembe renkte tekli bir koltuk ya da kırlent kullanmak odanızın enerjisini anında yükseltecektir. Yeşil genellikle sakinleştirici olarak kabul edilse bile, parlak tonları güçlü bir yaşam enerjisi sağlar. Turuncu ise bulunduğu ortamda enerji ve coşkuyu temsil eden heyecan verici bir renktir. Açık tonlardaki pembelerle daha dingin bir hava yakalarken, koyu pembelerle evinize canlılık katabilirsiniz. Sarının neşe saçan enerjisini bilmeyen yoktur. Yaz mevsimini temsil eden sarı, bulunduğu alana hareketlilik katar. Evinizde hangi noktada yüksek enerji bulunsun istiyorsanız orada sarı renkli bir aksesuar kullanabilirsiniz. Evinizde fazla renk kullandığınız için enerji patlaması yarattığınızı düşünüyor ve sakinlik arıyorsanız, beyaz renk ve pastel tonlar kullanarak ortamı sakinleştirebilirsiniz.

Enerji veren dekorasyon önerileri
Kelebek Mobilya Norel Takım

Anlam yüklemediğiniz eşyalarınızla vedalaşın

Evinizin büyüklüğü, eşya yoğunluğu, boş alan oranı da pozitif enerjinizi arttırmak için önemli bir etkendir. Evinizde mobilyalarınızın kattığı dekoratif enerji kadar, boş alanların sağladığı ferahlık hissi de vazgeçilmezdir. Ferahlık sağlayacak boş ve mobilyasız alanlar da birbiriyle orantılı olmalı. Evinizde canlı ve olumlu bir enerji sarmalı oluşturmak için Konmari yönteminden ilham alabilirsiniz. Konmari eşyalarınızı odaya göre değil kategori bazında değerlendirip, eleyerek, seçerek tüm evinizi, hatta hayatınızı yeniden düzene koymanıza yardım eden bir düzenleme tekniğidir. Japon düzenleme uzmanı ve yazar Marie Kondo eşyaları kategorilere göre ayırarak yerleştirmemizi ve kullanmadığımız eşyalara ise enerjimizin bir parçası oldukları için zamanı gelince teşekkür edip ayrılmamız gerektiğini vurguluyor.

Enerji veren dekorasyon önerileri
Kelebek Mobilya Tv Ünitesi
Enerji veren dekorasyon önerileri
Kelebek Mobilya Yatak Odası

Işık saçan aksesuarlar

Eve enerji sağlayan en büyük kaynak gün ışığıdır. Yeterince ışık almayan bir evdeyseniz, klasik tavan lambalarınıza ilaveten aplik ya da lambader kullanımızda fayda var. Pozitif enerjiyi artıran, yüksek aydınlatmalı ve doğal tonlarda ışık veren ampullere ve birden fazla aydınlatıcıya yönelmelisiniz. Sakinleştiren ve iç huzuru sağlayan renklerde mobilyalarınıza uyumlu halılar, puflar ve sehpalar enerjik bir ortamı destekleyecek unsurlar. Bunun yanı sıra rengarenk avizeler ve masa lambaları da çalışma ortamınıza renk katacaktır. Evinize enerji katacak onlarca çeşit modelde ve renkte özgün tasarımlarını görmek için Kelebek Mobilya’nın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Enerji veren dekorasyon önerileri
Kelebek Mobilya Lambader
Enerji veren dekorasyon önerileri
Vista Ceviz Hazeran
Enerji veren dekorasyon önerileri
Kelebek Mobilya Rubi Sandalye

Şunlar da hoşunuza gidebilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir