Doğa dostları “İyiye Varım” dedi

Doğa dostları "İyiye Varım" dedi

Silverline, daha iyi bir yaşam için doğayı korumak, tüketicileri bilinçlendirmek ve çevre bilincini yaygınlaştırmak amacıyla 21-26 Mart tarihlerini kapsayan Orman Haftası’nda “İyiye Varım” projesini hayata geçirdi. Küresel iklim krizine karşı sürdürülebilir ve inovatif çevre teknolojileri geliştiren sosyal girişim Ecording ile iş birliğine imza atan firma, çalışanları ve iş ortakları adına ülkede ağaçlandırılması gereken alanlara “ecoDrone”larla toplamda 15 bin tohum topu atımı gerçekleştirdi.

Üretim süreçlerinden ürün gamına kadar tüm süreçlerde, çevresel ayak izini düşürmek için çalışan   Silverline, iklim krizine karşı sürdürülebilir ve inovatif çevre teknolojileri geliştirerek dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline getirmeyi hedefleyen Ecording ile değerli bir projeye imza attı. Ecording tarafından geliştirilen ve ağaçlandırılması gereken ulaşılması zor alanlara havadan tohum topu atışları gerçekleştiren insansız hava araçları ecoDrone’larla 15 bin tohum topu atışı yaptı.

Proje sayesinde  yeni tohumların filizlenmesine sağlayarak, küresel iklim kriziyle mücadele eden ve daha iyi bir yaşam için her bir ağacın büyük önem taşıdığının altını çizen Silverline, tüm çalışanlarını ve iş ortaklarını da “İyiye Varım” yolculuğuna dahil ediyor. Ecording tarafından atılan tohum toplarının üretimi ise iklim değişikliğinden kaynaklı ekonomik eşitsizlik yaşayan kadınlar tarafından gerçekleştiriliyor. Böylece iklim değişikliğiyle toplu olarak mücadele ederken, kadın istihdamı da desteklenmiş oluyor.  Bağış kapsamında ağaçların büyüme süreçleri ise Ecording’in mobil uygulaması üzerinden takip edilebiliyor. 

Silverline “Sıfır Atık” Projesiyle 261 ağacın kesilmesi önledi

Sürdürülebilir yaşamı ve bu yolda oluşturulacak politikaları merkezine alan Silverline, “Sıfır Atık Yönetim Sistemini” kurarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde doğal kaynakları verimli kullanmak, atık miktarını azaltmak, oluşan atıkları geri kazanmak için başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında 2021 yılında “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı. ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi çerçevesinde enerji tasarrufu kazandıracak proje ve uygulamaları hayata geçirdi ve katı atık geri dönüşüm projesi ile toplam 268 ton atığı geri dönüştürerek katma değer oluşturdu. Metal hammadde geri dönüşümünden 201.000 kg hammadde tasarrufu; cam hammadde geri dönüşümünden ise 9.750 litre petrol tasarrufu sağlayan Silverline, atık geri kazanımları sayesinde 17.634 kg sera gazı oluşumu engelledi ve 196.159 kWh enerji kazanımı sağladı. Ayrıca 113.714 kg CO2 salımını engelledi, 515 m3 atık depolama alanından tasarruf sağladı ve 261 adet ağacın kesilmesini önledi.

Şunlar da hoşunuza gidebilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir