ASUS, geleceğin tasarımcılarını çağırıyor

ASUS, geleceğin tasarımcılarını çağırıyor
ASUS, geleceğin tasarımcılarını çağırıyor

Bilgisayar üreticisi ASUS’un, yaratıcılığı desteklemek ve geleceğin tasarımcılarının potansiyellerinin global çapta görülmesine imkan sağlamak amacıyla hayata geçirdiği ProArtist Ödülleri’nin 2023 yılı başvuruları başladı. Bu sene “İnanılmaz bir gelecekle tanışın” temasıyla merkezinde sürdürülebilirlik konseptini alan tasarım yarışması her yaş ve meslekten katılımcıya açık. Yarışma; fotoğrafçılık, grafik tasarım, film ve animasyon olmak üzere 4 farklı kategoriden oluşuyor. 2022 yılında dünya çapında 7.000 katılım ve 110.000 oy ile büyük bir başarı elde eden yarışmada bu yıl, en farklı ve yaratıcı eserler yaratıcılık sektörünün önde gelen isimleri tarafından değerlendirilip halk oylamasına sunulacak.

ASUS, geleceğin tasarımcılarını çağırıyor
ASUS, geleceğin tasarımcılarını çağırıyor

10.000 USD ödülü ve çok daha fazlası

Sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlayan yenilikçi, yaratıcı ve özgün fikirleri odağına alan yarışma, her kategorinin birincisini 10.000 ve ikincisini 5.000 ABD doları ile ödüllendirecek. Dahası ASUS, dünya çapında pek çok sanayi alanında doğru renk iletişimini sağlayan renk sistemleri tedarikçisi Pantone® ile iş birliğini kutlamak adına bu sene her dört kategoriye “Pantone Özel Ödülü”nü de ekledi. Diğer ödüller; eserleri ASUS ve jürinin sosyal medya hesabı ve web siteleri üzerinden dünyaya tanıtma, eserin ASUS Spatial Vision teknolojisinin demo projesi olarak seçilme imkanı, ProArtist Ödülleri hatırası ve ASUS Design Center tarafından tasarlanan dijital sertifika, Pantone® ve Calibrite® ürün paketi gibi birçok farklı fırsat ve hediyeden oluşuyor.

ASUS, ProArtist Ödülleri kapsamında gelecekteki projelerde iş birliği yapmak ya da eserlerinin sergilenmesini sağlamak için yetenekli 3D içerik üreticilerini de keşfetmeyi hedefliyor.

ASUS, geleceğin tasarımcılarını çağırıyor
ASUS, geleceğin tasarımcılarını çağırıyor

Tasarımları uzman jüri değerlendirecek

Tasarımlar; halk oylamasının yanı sıra, sektörün birçok farklı alanında çalışan dünyaca ünlü içerik üreticileri, endüstrinin profesyonelleri, Pantone® temsilcileri ve ASUS uzmanları tarafından değerlendirilecek. Yaratıcı disiplinlerin ve topluluğun çeşitli alanlarına katkı sağlayan uzman jüride; YouTube kanalındaki altı milyon abonesiyle global online sanat topluluğunun önde gelen ismi Josiah ‘Jazza’ Brooks, National Geographic’in ünlü fotoğrafçısı görsel sanatçı Reuben Wu, “Annie Award” ödüllü illüstratör, yönetmen ve oyuncu Abbi Jacobson, renk ve ışık kullanımıyla seyahat fotoğrafçılığına yepyeni bir perspektif kazandıran Jord Hammond ve 3D / VFX sanatçısı Clinton Jones gibi önemli isimler bulunuyor.

ASUS’un global web sitesi üzerinden yapılan yarışma başvuruları, 15 Temmuz 2023 tarihinde sona erecek. Kazananlar ise 5 Ağustos 2023’te açıklanacak.

ASUS ProArtist Awards hakkında detaylı bilgi için: https://www.asus.com/campaign/ASUS-ProArtist-Awards-2022/global/about.php

Şunlar da hoşunuza gidebilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir