Kış Temalı İngilizce Çocuk Şarkıları

Mevsimin kışa dönmesiyle beraber içinde kar ve kış geçen şarkıları bolca duymaya başladık. Instagram’da Let it Snow, Karlar Düşer ve Kar Yağıyor şarkıları eşliğinde hikaye atma sezonu da resmen başlamış oldu. Kış şarkılarına bu kadar rağbet varken çocukları es geçmek olmazdı.

Bugün size en çok dinlenen ve sevilen kış temalı İngilizce çocuk şarkılarını derledim ama ondan önce İngilizce şarkıların çocukların dil gelişimine katkılarını bir kez daha hatırlayalım.

Şarkılar neden önemlidir?

Kış Temalı İngilizce Şarkılar
Fotoğraf: Organik İngilizce

Küçük yaş gruplarına dil öğreten öğretmenlerin ve ailelerin en önemli araçlarından biridir şarkılar. Peki şarkıları bu kadar önemli kılan sebepler nelerdir? Şarkılar;

  • Konuşma ve dinleme becerilerini geliştirir.
  • Kolayca hatırlanır, dile dolanır dolayısıyla hemen unutulmaz.
  • Telaffuzu ve kelime bilgisini geliştirir.
  • Çocukların ilgisini çeker.
  • Dikkati, fiziksel koordinasyonu ve hafızayı geliştirir.
  • Dilin doğal olarak gelişmesine olanak sağlar.
  • Günlük yaşamda kullanılan cümleleri kimseyi uğraştırmadan verir. Belki onlarca etkinlikle verebileceğiniz bazı kullanımları kısa ve eğlenceli yoldan edinmeyi sağlar.
  • Eğlenceli, motive edici, olumlu ve esnektir. İstediğiniz gibi adapte edersiniz ve hatta uydurabilirsiniz.

Kış temalı şarkılar

Kış temasıyla alakalı yüzlerce şarkıya video izleme platformlarından ulaşmanız mümkün. Aşağıda listelediğim şarkıları çocuklar için daha anlaşılır ve ilgi çekenlerden seçmeye çalıştım. Kendi tecrübelerimden yola çıkarak böyle bir liste oluşturdum. Okulda, evde, parkta beraber söyleyin, keyfini çıkarın bence:)

Yabancı dil edinimi hakkındaki diğer yazılarıma ve sayfama ulaşıp farklı konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca ilginizi çekebilecek kış yazılarım burada;

Organik İngilizce

Organik İngilizce, 2016 yılından beri Instagram'da @organik.ingilizce adıyla İngilizce üzerine oyun, etkinlik, kitap ve bilgi paylaşımı yapan bir sayfadır. Ezber ya da çeviri yaptırmadan, doğal olarak bolca dile maruz bırakarak, eğlenceli etkinlikler ve oyunlar ile çocuklara İngilizceyi sevdirmeyi ve kalıcı bir dil edinimini hedefler.

Şunlar da hoşunuza gidebilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir